mobile logo

Współpraca państw regionu Morza Bałtyckiego

posted on 8 maja 2016 / IN ogólnopolskie /

W jaki sposób projekty unijne wpływają na poprawę standardów życia mieszkańców Europy Północnej? Jakie zalety zapewnia współpraca ponadnarodowa? W jaki sposób poszukiwać partnerów do współpracy ponadnarodowej oraz jak opracować dobry projekt? Co to takiego INTERREG? – wszystkie odpowiedzi na te oraz pozostałe pytania pojawią się na konferencji „INTERREG changes the Baltic Sea Region. Stories that inspire”. Spotkanie zaplanowano w dniach od 23 do 24 maja 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, a zainaugurowane zostanie przez wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka.

W terminie od lipca 2015 roku do czerwca 2016 roku, Polska sprawować będzie przewodnictwo w Radzie Państw Morza Bałtyckiego. Spotkanie w Gdańsku zorganizowane zostanie w jego ramach z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju przy partnerstwie z instytucjami wdrażającymi programy INTERREG: Południowy Bałtyk, Region Morza Bałtyckiego i Centralny Bałtyk i INTERACT’em.

Programy Interreg są przeznaczone dla mieszkańców Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Norwegii, Rosji oraz Białorusi.