mobile logo

Programy Interreg – założenia

posted on 8 maja 2016 / IN ogólnopolskie /

Zaprezentowanie wpływu programów na wzrost regionu Morza Bałtyckiego zachęci większą liczbę instytucji do współpracy. Spotkanie w Gdańsku, które odbędzie się w terminie od 23 do 24 maja 2016 roku pokaże, iż partnerstwo międzynarodowe pomaga we wspólnych podejmowaniu nowych wyzwań oraz rozwiązywaniu nowych problemów. Nie należy jednak zapominać, iż równie istotne są rezultaty ekonomiczne. Takie informacje przedstawił wiceminister Hamryszczak.

Spotkanie w Gdańsku ma ponadto stanowić okazję do zapoznania się z przykładami wdrożonych projektów oraz założeń programowych Interreg. Spotkanie będzie okazją do prowadzenia rozmów z ekspertami, prowadzenia poszukiwań partnerów do kolejnych przedsięwzięć w przyszłości.

W pierwszym dniu spotkania zaplanowano m.in. panele tematyczne z uczestnictwem ekspertów oraz beneficjentów, którzy realizują projekty powiązane z poprawieniem stanu środowiska, transportu, innowacyjności oraz przedsiębiorczości w Regionie Morza Bałtyckiego.

W drugim dniu spotkania uczestnicy poznają informacje m.in. o przygotowaniu dobrego projektu INTERREG i zobaczą miejsca, w których odbyła się realizacja inwestycji INTERREG w Gdańsku.