mobile logo

Platformy startowe i nowe pomysły – rozpoczęcie kolejnego etapu przy budżecie 65,6 mln zł

posted on 5 maja 2016 / IN ogólnopolskie /

Platformy startowe mają po pierwsze za zadanie zatrzymać w Polsce Wschodniej osoby młode i zdolne oraz przyciągnąć tych, którzy wyjechali z makroregionu, ponadto wszystkich tych, którzy poszukują atrakcyjnego miejsca na prowadzenie własnego biznesu. Taką informację przekazał wiceminister Adam Hamryszczak, który mówił o Platformach Startowych, kompleksowych programach pomocy na rzecz powstawania oraz wzrostu młodych przedsiębiorstw na terenie Polski Wschodniej.

Zgłoszonych zostało już przeszło 650 pomysłów dotyczących innowacyjnego biznesu. Twórcy najlepszych pomysłów uzyskają aż po 800 tys. zł na rzecz rozwoju swej działalności. Od 22 czerwca 2016 roku do 21 lipca 2017 roku można będzie przekazywać wnioski do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Platformy startowe stanowią całościowy program pomocy wobec młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy mają własne pomysły na biznes, jak również innowacyjny produkt, a mają potrzebę udzielenia wsparcia przy wprowadzaniu go na rynek. Przeznaczonych zostało na pomoc 200 mln euro z Programu Polska Wschodnia.