mobile logo

Ogłoszenie konkursów w województwie świętokrzyskim oraz opolskim – programy rewitalizacji

posted on 26 lutego 2016 / IN opolskie / świętokrzyskie /

Ze strony urzędów marszałkowskich województw świętokrzyskiego oraz opolskiego po raz kolejny ogłoszone zostały konkursy na dofinansowanie na rzecz wsparcia gmin regionalnych w procedurze tworzenia bądź wdrażania programów rewitalizacyjnych.

Konkursy opracowano zgodnie z zasadami współdziałania Ministerstwa Rozwoju wraz z samorządami wojewódzkimi. Zadaniem konkursów jest udzielenie pomocy na rzecz gmin, by miały sposobność uruchomienia procedur, które zmierzają do rewitalizacji terenów zdegradowanych przez pomoc w opracowaniu programów rewitalizacyjnych. Programy te będą stanowić podstawowe dokumenty do realizacji wspomnianych procesów. Dają one możliwość ubiegania się o dotacje na realizację czynności rewitalizacyjnych poprzez Fundusze Europejskie.

Współdziałanie pomiędzy ministerstwem i urzędami marszałkowskimi umożliwi utworzenie gminnych programów rewitalizacji spełniających wymagania wyznaczone ze strony ministerstwa i warunki, które określone zostały przez regionalne programy operacyjne.