mobile logo

Nowoczesne programy europejskie.

posted on 1 listopada 2014 / IN ogólnopolskie /

Rada Ministrów przyjęła ciekawe propozycje programów unijnych, które mają na celu m.in. zwiększenie liczny publicznych e-usług. Realizacja tych celów programów ma być sprawdzana przez odsetek osób fizycznych i przedsiębiorców, którzy wykorzystują e-usługi oferowane przez administrację publiczną oraz przez poziom zadowolenia jej użytkowników.
Dzięki programowi jaki objęty jest przez dofinansowania unijne lata 2014-2020 zapewni większą konkurencję w polskiej gospodarce przez rozbudowę obszaru usług publicznych prowadzonych przez Internet. Spodziewana jest także poprawa jakości realizowania działalności gospodarczej, rozwój czerpania korzyści z technologii informatycznych i w komunikacji, czy też poprawa współzawodnictwa firm.

Innym programem jest Narodowy Plan Szerokopasmowy.

Wyznaczono dla niego 2 wyjątkowe cele:

 

  • zagwarantowanie ogólno powszechnego dostępu do komunikacji elektronicznej (Internetu), której prędkość wynosi przynajmniej 30 Mb/s. Cel ma zostać osiągnięty do zakończenia 2020 roku.
  • wykorzystanie dostępu do elektronicznej sieci komunikacyjnej, której prędkość wynosi przynajmniej 100 Mb/s w 50% gospodarstw domowych do zakończenia 2020 roku.