mobile logo

Nowe zaplecze badawcze – konkurs dla przedsiębiorstw

posted on 2 lutego 2016 / IN ogólnopolskie /

Miliard złotych, tyle dokładnie wynosi pula środków w drugiej odsłonie konkursu w ramach którego przyznawane będzie wsparcie na rzecz procedury tworzenia bądź rozwoju ośrodków o charakterze badawczo-rozwojowym w firmach. Dofinansowanie przekazane przez Program Inteligentny Rozwój umożliwi sfinansowanie m.in. kosztów zakupu zaplecza technologicznego bądź sprzętu umożliwiającego realizację zadań badawczo-rozwojowych (B+R).

Wsparcie na rzecz zaplecza badawczego stanowi inwestycję we wzrost przedsiębiorstw, jak również tworzonych przez nie produktów oraz usług. Powstanie nowych centrów badawczo-rozwojowych umożliwi realizację prac typu B+R na jeszcze większą skalę, dzięki czemu wzrośnie liczba wdrażanych na rynek innowacyjnych rozwiązań. O tych informacjach wspomniał wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Projekty przyjmowane będą w terminie od 1 marca do 29 kwietnia 2016 roku. Zgłoszenia należy kierować do Ministerstwa Rozwoju. Celem skorzystania z dofinansowania należy również dołączyć do wniosku agendę badawczą. Dokumentacja powinna składać się z planów badawczych i analizy oczekiwanych wyników prac B+R