mobile logo

Konkurs dotyczący programów rewitalizacji – województwo małopolskie

posted on 8 maja 2016 / IN małopolskie /

Dnia 31 marca 2016 roku z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ogłoszono konkurs dotacyjny na pomoc dla gmin z regionu w procedurze tworzenia bądź aktualizowania programów rewitalizacyjnych.

Konkurs opracowano na zasadach współdziałania Ministerstwa Rozwoju wraz z samorządami wojewódzkimi. Za cel konkursu uważa się pomoc gmin w zapoczątkowaniu rewitalizacji terenów zdegradowanych przez udzielenie pomocy w opracowaniu programów rewitalizacyjnych. Programy te mają stanowić podstawowe dokumenty do wdrażania procesów. Dają one także możliwość ubiegania się o dotacje na czynności rewitalizacyjne z Funduszy Europejskich.

Współdziałania pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a Urzędem Marszałkowskim pozwoliły na stworzenie gminnych programów rewitalizacyjnych, które spełniają wymagania wyznaczone poprzez ministerstwo i warunki znajdują się w regionalnych programach operacyjnych.

Warto zapoznać się z wiadomościami odnośnie konkursu wyznaczonego poprzez Województwo Małopolskie i złożyć aplikacje poprzez uprawnione jednostki.

Szczegóły na temat konkursu znaleźć można na stronie internetowej Regionalnego Programu województwa małopolskiego.