mobile logo

Dotacje dla firmy – perspektywa 2014-2020.

posted on 25 lutego 2015 / IN ogólnopolskie /

Dotacje dla firmy – perspektywa 2014-2020.

Za sprawą nowego programu funduszy europejskich mikro, małe oraz średnie firmy będą mogły ubiegać się o dotacje dla firm na lata 2014-2020. Odbyła się już konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Związku Rzemiosła Polskiego. Zaprezentowana podczas niej szczegółowo program dotacji dla firm i sposoby ich pozyskania.

Wiadomo już, iż dotacje dla firm mają pochodzić z pięciu czołowych źródeł, którymi są:

  • Program Inteligentnego Rozwoju
  • Program Infrastruktura i Środowisko
  • Program Wiedza Edukacja Rozwój
  • Program Polska Cyfrowa
  • Program Polska Wschodnia

Oprócz programów ogólnopolskich zostaną także przygotowane programy regionalne, przeznaczone na zaspokajanie potrzeb i rozwój każdego z Polskich województw.

Na program dofinansowania składają się cele, jakie mają być realizowane na wyznaczonych obszarach. Obszary te zostaną objęte programem dotacje dla firm. Dwa ze wskazanych celów dotyczą bezpośrednio przedsiębiorstw i zostaną na nie przeznaczone fundusze unijne, które wynoszą łącznie prawie 16 mln euro. Realizacja programu ma przynieść polskim przedsiębiorstwom budowanie konkurencyjności na rynku polskiej gospodarki i innowacje. Dodatkowo w nowej perspektywie zawarta jest informacja o współpracy w gronie przedsiębiorców i naukowców.