mobile logo

Cechy programu Interreg Polska – Słowacja

posted on 6 maja 2016 / IN ogólnopolskie /

Środki unijne, które wykorzystane zostanę w programie Interreg Polska – Słowacja pozwolą na finansowanie przede wszystkim projektów, jakie przysłużą się do wzrostu nowych oraz atrakcyjnych sposobów promowania, wykorzystania oraz ochrony tegoż dziedzictwa.

Cel programu stanowi wzrost usług, jakie umożliwią ciekawe wykorzystanie czasu. Powstałe zaplecze ma zostać przekazane na rzecz nie tylko mieszkańców, ale też turystów, co przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionów. Fundusze otrzymają też partnerskie projekty z zakresu działań konserwatorskich oraz renowacyjnych. Informacje te zostały przekazane przez wiceszefa resortu.

Zgłoszenia w sprawie dofinansowania na rzecz projektów można wypełnić w dwóch językach: polskim oraz słowackim wykorzystują specjalną aplikację internetową. Ponadto konieczne jest dostarczenie wersji papierowej, za pomocą listu poleconego, kurierem bądź osobiście, co powinno trafić do siedziby Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Krakowie maksymalnie do dnia 16 sierpnia 2016 roku do godziny 16:15.